Úřad městské části Praha-Slivenec

Volejte: 251 818 044, 251 813 754

Pište: slivenec@praha-slivenec.cz

Facebook | Google+

background

Klub seniorů

logo senioři 230Klub seniorů Slivence a Holyně

Kontakt:
Irena Krejčová
předsedkyně Klubu seniorů, knihovnice
tel.: 251 811 297
e-mail: knihovna@praha-slivenec.cz

 

Členem Klubu seniorů se může stát každý senior s trvalým bydlištěm ve Slivenci a Holyni, který má zájem být aktivní a účastnit se našich akcí, schůzek, zájezdů nebo se s námi jen setkávat.

Schůzky:
Scházíme se spolu pravidelně každé první pondělí v měsíci v 16.00 hod. v Klubu seniorů – budova Úřadu MČ, v přízemí naproti poště. Těšíme se na Vás. Rozvrh klubu seniorů 

Náplň činnosti, aktivity:

  • kurzy (keramika, trénování paměti),
  • besedy (cestopisné, knižní, naučné),
  • výlety,
  • cvičení (joga),
  • zájezdy (jednodenní s průvodcem)

Pozvánky na jednotlivé akce či kurzy najdete v Kalendáři městské části, na vývěskách a v časopisu Slivenecký mramor.


Dokončení 10. kurzu trénování paměti

19 seniorů dokončilo 19. dubna 2017 desátý kurz trénování paměti. Každý kurz se skládal z deseti lekcí, takže jsme slavili jubilejní 100. setkání. Kurz je velmi oblíbený u všech účastníků, těšíme se vždy na příští hodinu, píšeme domácí úkoly, řešíme rébusy, zpíváme, namáháme hlavy, luštíme křížovky i sudoku. Příští kurz plánujeme až na jaro 2018.

Příklad: Jeden z našich úkolů bylo správně stanovit objem staré a cizí míry: správné obsahy pospojujte:

Žejdlík 56,59 l
Máz   0,354 l
Vědro 158,9 l
Měřice 4,546 l
Pinta 0,473 l
Galon 1,415 l
Barel 61,487 l

Přejeme krásné jaro, teplé léto, barevný podzim a mírnou zimu.

Krejčová, Klub seniorů

duben 2017


Portály přátelské k seniorům

Besedy

Všechny besedy jsou zveřejňovány v sekci novinky


Zájezdy pro seniory

Také v novém roce jsme pro slivenecké a holyňské seniory (trvale hlášené v naší městské části) připravili ve spolupráci s CK Arces nabídku čtyř poznávacích zájezdů. Zájezdy budou probíhat za stejných podmínek jako dosud. MČ výlety pro seniory od roku 2007 dotuje ze svého rozpočtu. Příspěvek účastníka zájezdu pro rok 2017 činí 300,-Kč. Přejeme šťastné cesty!

Přihlášky od 1. 2. 2017 na ÚMČ (v úředních hodinách – PO nebo ST, pí Růžičková, tel.: 251 818 044)

Všechny zájezdy jsou aktuálně zveřejňovány v sekci novinky

Aktuálně připravujeme:

11. 5. 2017 – Brno – vila Tugendhat 
Vstupy v 11.00, 11.30 a ve 12.00 hod.
Vila Tugendhat (musí se jít na tři skupiny – což časově naruší volno na oběd, s čímž účastníci musí počítat). Odpoledne pěší prohlídkový okruh historickým centrem (mimo jiné: Zelný trh, Stará radnice, Brněnský drak, Brněnské kolo, socha Moravského Jošta a další) a před odjezdem zpět i osobní volno kolem náměstí Svobody.

8. 6. 2017 – Velehrad a Strážnice
Velehrad vstup do (baziliky Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje a prohlídka podzemí). Ve Velehradě čas na oběd. Strážnice (skanzen staveb a zvyků jihovýchodní Moravy).

21. 9. 2017 – Pardubice, Kladruby nad Labem
Pardubice – Exkurze v perníkářství, ochutnávka a možnost nákupu perníků; prohlídka zámku – sály a kaple; čas na oběd; Kladruby nad Labem – návštěva hřebčína a prohlídka zámku.

19. 10. 2017 – Most, Červený Hrádek, ZOO park Stará Ves, Kadaň, Panenský Týnec
Most – návštěva přesunutého kostela Nanebevzetí Panny Marie (včetně filmu o jeho přesunutí), Červený Hrádek (návštěva zámku), Stará Ves (návštěva skanzenu a projížďka vláčkem po ZOO parku, čas na oběd), Kadaň (prohlídka města, volno), Panenský Týnec (cestou do Prahy zastávka v tzv. pozitivní zóně na mystickém místě nedostavěného kostela).


Nápady a recepty klubu seniorů v podobě kuchařky

Kuchařka – původní záměr shromáždit a vyměnit si v kruhu seniorů nejlepší velikonoční recepty, se nám rozrostl jednak o příspěvky mladších ročníků a jednak tematicky. Je nám líto nechat zapadnout pouze v jednotlivých domácnostech vynikající předpisy vyzkoušené a prověřené generacemi, tak vám nabízíme ochutnávku.