Úřad městské části Praha-Slivenec

Volejte: 251 818 044, 251 813 754

Pište: slivenec@praha-slivenec.cz

Facebook | Google+

background

Křížky ve Slivenci a Holyni

křížek kostel 4křížek kostel 2

Křížek před kostelem Všech svatých ve Slivenci

Křížek před kostelem opravila MČ Praha – Slivenec v roce 2009. Tento rok byly také opraveny pomníky a ohradní zeď kostela.


křížek lafesta 1

Křížek proti restauraci la Festa

Křížek na křižovatce ulice Ke Smíchovu a bývalé úvozové cesty (proti restauraci la Festa) dala opravit MČ Praha – Slivenec v roce 2011. Opravu provedl akad. arch. Milan Hubeňák.


 

křížek k cikánce 1křížek k cikánce 2

Křížek K Cikánce

Křížek na Habeši v ulici K Cikánce („Slavíkovic křížek“) se dochoval ve velmi zbědovaném stavu. V roce 2009 jej dala kompletně zrestaurovat MČ Praha – Slivenec. Restauraci provedl akad. arch. Milan Hubeňák. Vzhledem k tomu, že křížek původně stál na křižovatce ulice K Cikánce a polní cesty, která již neexistuje, dala jej MČ umístit na křižovatku ulic K Cikánce a Mramorová.


křížek velanovic 1

Velanovic křížek

Křížek na křižovatce ulic K Lochkovu a K Cikánce (tzv. Velanovic křížek) dala opravit MČ Praha – Slivenec na přelomu tisíciletí.


křížek v holyni 1křížek v holyni 2

Křížek v Holyni

Křížek dala postavit v roce 1861 holyňská majitelka gruntu Marie Magdalena Malá (Novotná).
Koncem roku 2008 dala křížek odstranit z původního místa paní Jiřina Růžičková, prapravnučka paní Malé, kvůli plánované výstavbě bytového domu. Dala ho na vlastní náklady opravit a po dohodě s MČ Praha – Slivenec ho umístila ke kapli.