Úřad městské části Praha-Slivenec

Volejte: 251 818 044, 251 813 754

Pište: slivenec@praha-slivenec.cz

Facebook | Google+

background

Výstavba a investice

Stavební úpravy budovy úřadu

Práce na stavebních úpravách budovy úřadu postupují zvolna a zejména my úředníci máme dojem, že je to nekonečné. Do vánoc by měl být osazen výtah, na což se všichni těšíme, protože zatím se dělají pouze přípravné práce, jsou otevřeny části střechy a v celé budově fouká a je zde nepříjemný průvan. Část střechy již má novou krytinu a po dokončení výtahové šachty se bude moct dodělat celá. Průběžně se pracuje na nových prostorách ve 3.NP, kde bude na jaře otevřeno komunitní centrum Na Půdě.

Omlouváme se všem návštěvníkům pošty a úřadu za zhoršené podmínky při vyřizování svých záležitostí.


SOUTĚŽ O NÁVRH POLYFUNKČNÍ DŮM SLIVENEC

Tisková zpráva

Soutěž Polyfunkční dům


Výstavba mateřské školy a tělocvičny

Stažení prezentace ve PowerPoint formátu

Dlouhá léta v naší městské části chyběla kapacitní mateřská školka a velká tělocvična. Bylo zpracováno několik projektů, které se z různých důvodů nerealizovali. Až současné paní starostce se podařilo dotáhnout projekt do konce a sehnat na něj dostatek finančních prostředků.

Podle návrhu akademického architekta Aleše Brotánka se v roce 2011 začalo se stavbou mateřské školy pro 112 dětí, která byla dokončena v září roku 2013. Budova je doplněna o prostory atria, jenž novou školku propojili s původními pavilony a škole přidali prostor pro shromažďování. Tato část byla zkolaudována jako polovina objektu, který bude jednou dokončen stavbou tělocvičny.

 

Celý koncept je pojat jako pasivní stavba, tedy stavba s minimem nákladů na vytápění. Celý objekt je důkladně zateplen a doplněn rekuperačními jednotkami pro kvalitní výměnu vzduchu. Konstrukce je částečně železobetonová monolitická a částečně dřevěná.

Stavba tělocvičny byla zahájena koncem ledna letošního roku a dokončena by měla být na jaře toho příštího. Zhotovitelem je společnost Ingbau CZ, s.r.o., stejná jako u mateřské školy. Tělocvična bude sice součástí areálu základní školy, ale svou východní stranou bude navazovat na areál sliveneckého fotbalového areálu a bude tak sloužit různým sportovním aktivitám, jak organizací tak občanů a spolků.