Úřad městské části Praha-Slivenec

Volejte: 251 818 044, 251 813 754

Pište: slivenec@praha-slivenec.cz

Facebook

background

Kvízy pro seniory

V období, které najednou trávíme doma, někdo sám a izolovaný, pozorující okolí z okna s rouškou na nose, nemusí být vždy povzbuzující. Zvláště, když jsme zvyklí společnosti, chodíme cvičit, chodíme do přírody, divadla, kina – prostě je nám dobře mezi lidmi. Současný nouzový stav není tragédie. Nejdůležitější je zůstat zdráv, nebo se uzdravit.

Senioři ve Slivenci a Holyni mají velké štěstí. Po celou dobu pandemie je po mailu napíná, nutí přemýšlet a hledat informace pan Pavel Podzemský. Společně s panem Jardou Balíkem, Věrou Přibyslavskou a Aničkou Novotnou připravuje kvízy a rozesílá je všem, kteří o ně mají zájem. Každý kvíz obsahuje vtipný popis místa a fotografie, z nichž máme místo poznat. Nám už zbývá jen sedět před obrazovkou, uhodnout výsledek a napsat zpět Pavlovi, jak jsme chytří. Pavel z nás má radost, pochválí nás a než se nadechneme, máme v poště kvíz nový.

Pro veliký úspěch jsme se rozhodli kvízy zveřejnit i na našich internetových stránkách. Tak se podívejte, jak luštění kvízů zvládnete.

Samozřejmě, že již své odpovědi nikomu neposílejte 🙂 . Řešení kvízů naleznete i na našich webových stránkách.

Tyto stránky vznikly v období nouzového stavu na území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru (označovaný jako SARS CoV-2) způsobující onemocnění COVID-19 v roce 2020-2021.