Úřad městské části Praha-Slivenec

Volejte: 251 818 044, 251 813 754

Pište: slivenec@praha-slivenec.cz

Facebook

background

Kvíz 28

Hledáme jak Sázavě říkají trempové:

Ještě zůstaneme v Posázaví, tam je hezky. Kraj na jih od Prahy, nedaleko, kraj trempů a dalších milovníků přírody. Jistě to tam také znáte.

Opět jsem byl pozván k výletu na Sázavu. Na programu byl výlet do Týnce nad Sázavou a okolí. Tentokrát jsme šli na svátek sv. Václava trasu blízko Sázavy. Sázavským Pacifikem jsme dojeli do Týnce nad Sázavou. Nejprve jsme navštívili hrad. Je tam místní muzeum. Pak jsme vystoupili na věž, kde sídlí i netopýři. Po občerstvení ve vodácké základně jsme vyrazili do terénu. Terén je tam dramatický, pořád kopce. Dolů to jde, nahoru jsou to pro mne galeje. První výstup na Holý vrch byl ještě v pohodě. Potom dolů k Sázavě a další výstup na Zbořený Kostelec. Tam už jsem musel použít hůlky. Bez nich bych byl brzdou. Ze zříceniny další výstup a pak sestup do Čakovic. Za vesnicí opět nekonečný výstup na vyhlídku Panská skála. Odtud přes Hornopožárský les, to bylo v pohodě po rovině. Pak už jen sestup Vlčí roklí na zastávku v Prosečnici. Tam jsme došli deset minut před příjezdem vlaku. Ještě jsme stihli vypít každý jeden Braník a už jsme uháněli zpátky.

Když celý výlet shrnu, tak jsme ušli asi 15 km, do kopce jsme stoupali 100, 150 a 200 m, dohromady 450m. To bylo na mě docela dost.