Úřad městské části Praha-Slivenec

Volejte: 251 818 044, 251 813 754

Pište: slivenec@praha-slivenec.cz

Facebook

background

Kvíz 54

Hledáme název města, zámku a jméno hudebního skladatele:

Základem odpovědi je název města, název zámku, jméno hudebního skladatele a několik přírodních zajímavostí v blízkém okolí. Vše na sebe navazuje, zjistíte-li jedno, jistě nebude těžké přijít na další.

Asi 20 km od Prahy se nachází město, které má na jednom vrchu velký lesopark se vzácnými geologickými útvary. Najdete tu českou křídu, karbon a bílý vápenec. V přírodní památce z roku 1986 je až 20m vysoká strž, kde jsou vidět půdní barevné vrstvy, v kterých jsou vidět otisky schránek různých živočichů. Také zde najdeme zbytky bunkrů-bývalá pozorovatelna civilní obrany. Víte, jak se jmenuje vrch, na kterém je lesopark? A jak se jmenuje město, ke kterému tato zajímavost patří?
Napovídáme, že tak 4 km od tohoto města je nádherný zámek, který asi všichni znáte. Od roku 1993 byl vrácen rodině Lobkowiczů a tak si můžeme prohlédnout sbírky asi 1500 obrazů a také díky majitelům máme nejstarší, největší a nejvzácnější soukromou sbírku knih a rukopisů. Asi 65 000 svazků! V podzámčí je také rodný dům našeho známého hudebního skladatele a i ten patří rodině Lobkowiczů.