Úřad městské části Praha-Slivenec

Volejte: 251 818 044, 251 813 754

Pište: slivenec@praha-slivenec.cz

Facebook

background

Výstavy 2021

Prohlédnout si všechny výstavy budete moci vždy o víkendech a svátcích od 15.00 – 17.00, kdy bude kaple pro veřejnost otevřená.

O všech nadcházejících výstavách budeme pokaždé informovat prostřednictvím plakátů na nástěnkách, na webu nebo na stránkách Sliveneckého mramoru. Každý, kdo by měl zájem o zasílání pozvánek do mailu, ať prosím kontaktuje kurátorku výstav paní Adélu Rozehnalovou na emailové adrese ad.roz@seznam.cz
Na setkání s vámi se v holyňské kapličce těší Adéla Rozehnalová, kurátorka

Kateřina Štenclová – LIGHT INSIGHT – 5. 6. 2021 – 25. 7. 2021

V sobotu 5. června byla v holyňské galerii s vynuceným zpožděním zahájena výstavní sezona, a to vernisáží výstavy malířky Kateřiny Štenclové, s názvem Light Insight. Kateřina Štenclová, česká malířka, umělkyně, profesorka ve Francouzském institutu, vystudovala v letech 1982 – 1988 Akademii výtvarných umění v Praze. Má za sebou celou řadu výstav doma, i v zahraničí a její díla jsou zastoupena Národní galerii Praha, v Alšově jihočeské galerii v Hluboké nad Vltavou nebo v Galerii moderního umění v Roudnici nad Labem.
Na holyňské vernisáži se sešlo v hojném počtu uměnímilovné obecenstvo a na saxofon zahrál náš přední interpret František Kop svou jazzovou skladbu vytvořenou speciálně k této příležitosti. S autorkou se domlouval projekt již na minulý rok, ale ze známých důvodů se bohužel nemohl uskutečnit, až letos. Kateřina Štenclová v instalaci představuje výběr z prací poslední doby, které doposud nebyly vystaveny. Malířka ve vystavených dílech rozpracovává časosběrné nahodilé fotografie, jež posléze přepracovává v abstraktní kompozice.

Sny George Radijčiče – 6. 8. 2021 – 29. 8. 2021

V sobotu 6. 8. 2021 na Proměnění Páně v kapli sv. Jana Křtitele v Holyni proběhla vernisáž spirituálních obrazů Georga Radojčiće. Jeho osobitý styl, barevnost pláten, věčný boj dobra a zla, víra, představují vnitřní život umělce, který se na své výtvarné cestě posouvá opět dál do nekonečna světa.

Skupina Otupělí – Platónova jeskyně – 3. 9. 2021 – 28. 9. 2021

 

 

 

 

 

 

 

 

Kristýna Šormová – Na druhé straně – 2. 10. 2021 – 31. 10. 2021

Dne 3. 10. byla vernisáží v kapli sv. Jana Křtitele v Holyni zahájena poslední výstava letošního roku – instalace prací Kristýny Šormové s názvem Na druhé straně. Kristýna Šormová diplomovala r. 2012 na AVU v ateliéru Vladimíra Skrepla. Během studií se zúčastnila dvou stáží, první v Portu a druhé v Jeruzalémě.

R. 2013 byla v Galerii kritiků v Praze oceněna 3. místem v ceně kritiky za mladou malbu. V kapli mohli návštěvníci shlédnout práce z poslední doby, tedy údobím poznamenaném koronavirovou krizí. Autorka se opět vrátila k tématům přírody, tedy přesněji – k vlastním impresím z krajiny, ve které, podobně jako většina z nás, touto dobou trávila více času. Kdo by měl zájem, může shlédnout další z jejích děl na webových stránkách www.kristynasorm.com. Příští rok bychom rádi opět zahájili výstavní sezónu v dubnu, doufejme, že situace bude příznivá.

Klub Švestka – Vánoční výstava výtvarného oddělení – 28. 11. 2021 – 6. 1. 2022

Text v přípravě