Úřad městské části Praha-Slivenec

Volejte: 251 818 044, 251 813 754

Pište: slivenec@praha-slivenec.cz

Facebook

background

Výstavba a investice

 

Soutěž o návrh polyfunkční dům Slivenec

Tisková zpráva

Soutěž Polyfunkční dům


Výstavba mateřské školy a tělocvičny

Stažení prezentace ve PowerPoint formátu

Výstavba

Dlouhá léta v naší městské části chyběla kapacitní mateřská školka a velká tělocvična. Bylo zpracováno několik projektů, které se z různých důvodů nerealizovali. Až současné paní starostce se podařilo dotáhnout projekt do konce a sehnat na něj dostatek finančních prostředků.

Podle návrhu akademického architekta Aleše Brotánka se v roce 2011 začalo se stavbou mateřské školy pro 112 dětí, která byla dokončena v září roku 2013. Budova je doplněna o prostory atria, jenž novou školku propojili s původními pavilony a škole přidali prostor pro shromažďování. Tato část byla zkolaudována jako polovina objektu, který bude jednou dokončen stavbou tělocvičny.

 

Celý koncept je pojat jako pasivní stavba, tedy stavba s minimem nákladů na vytápění. Celý objekt je důkladně zateplen a doplněn rekuperačními jednotkami pro kvalitní výměnu vzduchu. Konstrukce je částečně železobetonová monolitická a částečně dřevěná.

Stavba tělocvičny byla zahájena koncem ledna letošního roku a dokončena by měla být na jaře toho příštího. Zhotovitelem je společnost Ingbau CZ, s.r.o., stejná jako u mateřské školy. Tělocvična bude sice součástí areálu základní školy, ale svou východní stranou bude navazovat na areál sliveneckého fotbalového areálu a bude tak sloužit různým sportovním aktivitám, jak organizací tak občanů a spolků.