Úřad městské části Praha-Slivenec

Volejte: 251 818 044, 251 813 754

Pište: slivenec@praha-slivenec.cz

Facebook

background

Výstavba 2019

MŠ Frančíkova - červen

Nově postavený pavilon „kontejnerové“ mateřské školy ve Frančíkově ulici vyrostl na pozemku MČ, a to z naléhavé potřeby nedostatečné kapacity stávající MŠ v ul. Ke Smíchovu. Školka je přednostně určena pro velmi malé děti, zejména dvou a tříleté. Zvláště pěkně je to vidět ve spodní koupelně na malých záchodcích. Objekt je postaven jako nízkoenergetický, s tepelným čerpadlem, klimatizací a stejně jako u ostatních školních budov zelenou střechu.

Rekonstrukce jídelny ZŠ

Během letních prázdnin r. 2019 proběhla rekonstrukce školní jídelny v ZŠ a MŠ Slivenec. Kompletně se změnila dispozice vnitřních prostor a nově se začal využívat i sklep pod kuchyní. Součástí rekonstrukce bylo následné vybavení moderními spotřebiči. Zároveň byla zvýšena kapacita kuchyně i jídelny.

Park Granátová

V sobotu 7. 9. 2019 starostka RNDr. Jana Plamínková spolu s místostarostkou Mgr. Lenkou Kudlákovou, autorkou projektu Ing. Janou Kohlovou a stavbyvedoucím Janem Kulískem otevřeli nový park na konci ulice Granátové. Park vybudovala za cenu 23 milionů (z dotace MHMP) společnost Gardenline, s. r. o., podle projektu zahradní architektky Ing. Jany Kohlové. Na realizaci se podílely i další firmy, například Zahradní architektura Kurz, s. r. o. Za zmínku stojí návrhářka a realizátorka mozaik Mgr. Martina Regnerová nebo autor analematických slunečních hodin Ing. Miloš Nosek.

Park je rozdělen do několika částí, od odpočinkové severní části s lehátky, pergolami, posezením a slunečními hodinami, přes aktivní střední část s loukou pro sportovní aktivity a houpacími sítěmi k dětskému hřišti s velmi pěknými herními prvky od německé firmy Richter, na kterých se vyřádí jak nejmenší děti, tak i ty odrostlejší. Všechen mobiliář je doplněn nádhernou zelení od větších listnatých i jehličnatých stromů, přes keře, popínavé rostliny, trvalky až k cibulím, jenž rozkvetou až příští jaro. Za zmínku jistě stojí staré odrůdy ovocných stromů, jako jsou červenoplodé královské ořešáky a několik druhů jabloní – panenské české, průsvitné letní, nathusiovo holubí a boikovo.

Věříme, že park se návštěvníkům bude líbit, zvyknou si sem chodit odpočívat, hrát s dětmi nebo posedět s přáteli a všechny návštěvníky žádáme, aby se zde chovali ohleduplně k ostatním, ale i k rostlinám a vybavení, tak aby nám park přinášel radost mnoho let.

Napsali o nás