Úřad městské části Praha-Slivenec

Volejte: 251 818 044, 251 813 754

Pište: slivenec@praha-slivenec.cz

Facebook

background

Zdravá městská část – rok 2018

Den Zdraví ve Slivenci – září 2018

I v letošním roce a celkem již potřetí Městská část Praha – Slivenec zorganizovala pro své občany DEN ZDRAVÍ VE SLIVENCI.
Akce byla finančně podpořena MHMP a konala se pod záštitou radního HMP pro oblast zdravotnictví a bydlení Ing. Radka Lacka. V letošním roce jsme spolupracovali s agenturou Sportvital, zastoupenou panem Mgr. Janem Taussigem, která zajistila všechna odborná vyšetření, která probíhala v zasedací místnosti Úřadu MČ Praha –Slivenec, v Klubu seniorů a v Komunitním centru na Půdě, vše na stejné adrese – K Lochkovu 6/2, Praha – Slivenec. Dále v Komunitním centru Na půdě (z důvodu nepříznivého počasí jsme ukázku přesunuli z venkovního stanoviště) probíhala ukázka první pomoci, kterou zajistil Oblastní spolek ČČK pro Prahu 1. Spolek měl připraveny základní ukázky první pomoci, zájemci si mohli vyzkoušet resuscitaci a pro děti byly připraveny jednoduché otázky k ověření znalostí o první pomoci. Všichni návštěvníci při příchodu obdrželi kartu s Desaterem zdravého životního stylu a s vyznačenými plně hrazenými zdravotními prohlídkami a balíček se zdravým mlsáním – Dobrosladové koule z místní bezobalové prodejny zdravé výživy Kosí zob, s.r.o., kdy základem je ječný slad, který obsahuje pomalé cukry s dlouhou dobou vstřebávání. Pro klienty bylo milé překvapení, že co je zdravé je i dobré a sladké.

Plakátek     Zápis


Ukliďme Česko – 20. a 23. dubna 2018

Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky. Cílem je uklidit nepořádek a zmapovat nelegálně vzniklé černé skládky.

V rámci této akce organizujeme úklid Slivence a Holyně ve spolupráci s ZŠ a MŠ Slivenec
v pátek 20. dubna 2018 a pondělí 23. dubna 2018 vždy od 9:00 – 12:00 hod

Rukavice, pytle, mapy a odvoz odpadu zajistí Úřad MČ Praha – Slivenec.

Pozvánka     Zápis     Článek

 


Pro lepší viditelnost chodců – duben 2018

Na chodníku směrem do Lochkova za křižovatkou s ulicí Na Přídole je na sloupu dopravního značení nově umístěn zásobník reflexních prvků a k němu odpadkový koš. Naše městská část jej získala ve spolupráci se Sdružením místních samospráv ČR zdarma včetně úvodní sady reflexních samolepek. Reflexní samolepky mohou využít všichni chodci, kteří se budou za snížené viditelnosti pohybovat po krajnici nebo na okraji vozovky v místě, kde není veřejné osvětlení. Upozorňujeme, že od loňského roku je povinnost chodců mít na sobě při chůzi za snížené viditelnosti reflexní prvek.
Samolepku po vysunutí ze spodní části zásobníku si po odtržení krycí folie nalepíte na viditelné místo oblečení (rukáv, nohavice) nebo batoh. Na zbytek folie je určen odpadkový koš, umístěný hned pod zásobníkem.
Věříme, že zmíněné opatření přispěje ke zvýšení bezpečnosti chodců.

Plakátek


Komunitní plánování Na Louži – únor 2018

Komunitní plánování na téma „Dětské hřiště Na Louži, ulice U Smolnic – Holyně.

Pozvánka     Zápis   Článek


Slivenecký masopust – únor 2018

Slivenecký Masopust se konal v naší městské části již poněkolikáté. Letos byla veliká návštěvnost vzhledem k pěknému počasí. Odpoledne bylo zahájeno na návsi v centru obce, kde se masky shromažďovaly, byli zde stánky s masopustním občerstvením a pro děti připravený historický dřevěný kolotoč. Staropražské písně zahrála kapela Třehusk a vystoupení bylo doprovázeno zábavným vystoupením.
Průvod masek se potom společně vydal přes Slivenec (zastávky u řezníka Görgla, vinotéka PrimaWine) do Holyně, kde bylo zakončení v hostinci U Knotků.

Plakátek     Zápis